Do dnešných dní, cca 80% okien vyrábaných v Európe obsahuje  OLOVO – zdraviu škodlivý a životné prostredie ničiaci prvok! Svetový líder práv ochrany životného prostredia – Dánsko, zaviedlo už v roku 2001 zákaz výroby a predaja profilov obsahujúcich olovo. Zákaz používania olova ako zložky PVC platí niekoľko rokov už aj na území USA. Všetky tieto opatrenia vychádzajú z faktu, že olovo môže byť obzvlášť nebezpečné pre malé deti, dojčence a tehotné ženy. Práve v Dánsku – na začiatku 90-tych rokov bolo postavené sídlisko  pre alergikov. Komora lekárov rozhodla, že domy pre týchto ľudí budú vybavené oknami vyrobenými z profilov PVC bez obsahu olova !

Vápnikovo – zinkový stabilizátor, ktorý sa používa pri výrobe profilov HORIZONT PS® je uvedený v „Zelenej knihe PVC“ publikovanej  EÚ ako jediná alternatíva eliminácie ťažkých  kovov – olova a kadmia. Nahrádzajú sa látkami, ktoré neohrozujú zdravie človeka a neškodia životnému  prostrediu.

PRO Nature je označenie novej bezolovnatej receptúry. Táto zatiaľ dobrovoľná aktivita si dáva za úlohu znížiť obsah olova vo výrobkoch z PVC o 50 percent do roku 2010 (v porovnaní s rokom 2000). Spoločnosť Region TZB spol. s r.o. sa od roku 2009 sústredí výhradne na tento zdraviu neškodlivý profilový systém.

Profily HORIZONT PS® penta plus spracujeme na okná každého želaného druhu (jednokrídlové, výklopné, dvojkrídlové s pevným stĺpikom, plastové okná na „štulp“, trojkrídlové, okná s nadsvetlíkmi a prísvetlíkmi, viackrídlové, atď.). Podľa vašich požiadaviek vyrábame aj atypické plastové okná na mieru. Máme pre Vás pripravenú širokú paletu farebných prevedení plastových okien, výber  z rôznych druhov izolačných skiel.